بازداشت فعالين و مبارزين در شهرهای کردستان را محکوم می‌کنيم

بازداشت فعالين و مبارزين در شهرهای کردستان

طی چند هفتە گذشته عاملان امنيتی رژيم در شهرهای کردستان اقدام به دستگيری و بازداشت تعداد کثيری از فعالين عرصه‌های مدنی، زيست محيطی، دانشجويی و … زده‌اند. اين اقدام وقيحانه رژيم همراه با ضرب و شتم و بی حرمتی به افراد و خانواده‌ها صورت گرفته است. در اکثر موارد وسايل شخصی افراد از قبيل موبايل، لاپ‌تاپ و … را نيز همراه خودشان برده‌اند.

طبق گزارشهای رسيده نه دليل دستگيريها و نه مکان بازداشت شدگان را به خانوده‌ها ابلاغ نکرده‌اند. خانواده‌های اين عزيزان و اهالی شهرهای کردستان از اين اقدام دستگاه‌های امنيتی نگران و گمان می‌کنند، رژيم طرح شومی را در سر می‌پروراند. کارنامه اقدامات امنيتی و سرکوبگرانه رژيم طی چهل سال گذشته جايی برای شک و ترديد مردم کردستان نگذاشته، که هر زمان رژيم به هر دليلی موقعيت و ثبات خود را ناپايدار و لرزان ببيند، در سرلوحه ليست اقدامات جنايتکارانه‌اش بگير و ببند فعالين و خوشنامان جامعه است.

صرفنظر از تلاش برای ايجاد فضای رعب و وحشت احتمال اين می‌رود که سناريويی را تدارک ديده و برنامه عملی کردنش را دارند. طی ماه‌های گذشته رژيم در عرصه‌های گوناگون از جمله اقتصادی ـ نظامی نتوانسته عجز و ناتوانی خود را پنهان کند. در پی حمللات تقريبا روزانه اسرائيل به مواضع سپاه قدس در سوريه، و ترور افراد مهم نظام در روز روشن و جلوی چشم همگان، همينطور ترور رئيس سپاه قدس و خارج کردن مهم‌ترين اسناد محرمانه از کشور توسط اسرائيل، رژيم غير از کمی پرخاشگری لفظی و موشک باران نمايشی قادر به انجام هيچ‌کاری نبود. خواری و ظلتش در مقابل ديگر کشورها را در افسارگسيختگی و توحش در مقابل ملت خودی جبران می‌کند.

اعتراضات مداوم و روزانه در همه عرصه‌های اجتماعی از طرفی عرصه را بر نظام تنگ کرده و از طرف ديگر دزدی و فساد در همه لايه‌های حکومتی و ناتوانی در حل بحرانهای اجتماعی، حکومت را به تکاپو انداخته است. دستگاه‌های امنيتی رژيم به خوبی از جو حاکم بر جامعه و نفرت و بيزاری اقشار و طبقات مختلف مطلع‌اند. برای جلوگيری از قيامی همگانی از هيچ جنايتی کم نمی‌گذارد. از طرفندهای منع تردد شبانه به دليل شيوع کرونا، تا خاموشی برق، گرانی روزافزون و ايجاد فقر و ناتوانی بيش از پيش مالی که مردم را درگير مشکلات و بدبختی‌های روزانه می‌کند. همه و همه سازکارهای هستند  برای جلوگيری از تجمعات و اعتراضات بيشتر مردم. همينطور دستگيری و شکنجه و اعدام فعالين، به گلوله بستن معترضان و شهروندان نيز برای و در جهت  پيشگيری از قيامی همگانی و بقای حکومت ننگين‌شان است.

مردم ايران و کردستان همينطور فعالين خارج کشور با پيگيری و افشاگری دستگيريهای اخير و تنها نگذاشتن فعالين و خانواده‌هايشان می‌توانند از جنايت بيشتر رژيم در حق اين عزيزان جلوگيری کرده و صدای ملت مبارز کرد  را به همه جهانيان برسانند. قدرت اتحاد و يکپارچگی ما می‌تواند رژيم را مجبور به آزادی اين عزيزان کند.

زنده باد آزادی

زنده باد سوسياليسم

مرگ بر جمهوری اسلامی ايران

روند سوسياليستی کومه‌له

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *